Kryolipolýza

KryolipolýzaKryolipolýza je inovativní technologie vyvinutá k redukci podkožního tuku cíleným ochlazováním tukových buněk. Jde o velmi jednoduchý proces, při kterém nízká teplota rozpouští tukové buňky, ale zároveň nepoškodí okolní tkáně. Jakékoliv poškození vnitřních orgánů, nervů, cév či kůže je naprosto vyloučené. Odborné studie prokázaly, že proces řízeného odumírání tukových buněk při kryolipolýze je zcela bezpečný. Liposukce zmražením je v současné době nejúčinnější a nejžádanější metodou bezbolestné liposukce. Po jedné aplikaci dochází k úbytku 25-30 % tukových buněk – a to u každého bez ohledu na věk, váhu či pohlaví. Kryolipolýzu lze provádět téměř na všech částech těla.

Kryolipolýza přináší výsledky srovnatelné s běžnou liposukcí.
Kryolipolýza, ošetření těla s výhodami – bez injekčních stříkaček, anestetik, léků proti bolesti, bez modřin a otoků a není nutná žádná rekonvalescence. Po kryolipolýze se klient může ihned vrátit ke svému běžnému dennímu režimu.

Přístroj na kryolipolýzu je vhodný pro ošetření partií: břicha, boků, zadku, vnějších a vnitřních stehen, lýtek a podbradku.

Je určený k formování postavy metodou řízeného hloubkového ochlazování tukových buněk, disponuje velmi přesným systémem nastavení teploty a vakua. Jeho součástí je integrovaná vakuová, chladící hlavice, která se přikládá na místo ošetření. Za pomoci vakua dochází k nasátí tkáně do sacího prostoru hlavice, kde dochází k řízenému ochlazování tkáně pomocí mrazících ploch umístěných uvnitř hlavice. Poslední výzkumy ukázaly, že tukové buňky jsou více citlivé na chlad než ostatní tkáně, jako je pokožka, nervová tkáň či svaly.

Princip kryolipolýzy

Principem kryolipolýzy je ochlazení tukových buněk přes pokožku, aniž by došlo k poškození ostatních podkožních struktur. Toto ochlazování vede ke krystalizaci lipidů (tuků) v adipocytech (tukových buňkách). Zmražením adipocitů při kryolipolýze je spuštěn proces apoptózy (programovaného odumření tukové buňky). Části takto rozpadlých tukových buněk jsou pak následně odstraňovány v rámci procesu fagocytózy (proces pohlcování pevných částic z okolního prostředí buňkami) specifickými druhy bílých krvinek, tzv. makrofágy. Buňky se schopností fagocytózy mají jako všechny živočišné buňky na povrchu jen tenkou plazmalemu (buněčnou membrány). Tyto buňky mohou měnit svůj tvar a vytvářejí tzv. panožky. Panožkami se částice, která má být odstraněna obalí, vytvoří z plazmalemy váček vakuoly a vtáhne částici do sebe. Do váčku vyloučí enzymy a částici stráví. Makrofágy s pohlcenými zbytky rozpadlých adipocytů jsou odplavovány lymfatickým systémem do lymfatických uzlin, krví dále do jater kde se krev vyčistí. Po kryolipolýze odpadní produkty či metabolity přejdou do žluči a jsou vyloučeny stolicí. Během apotózy nedochází, na rozdíl od nekrózy, k otoku buňky a následně k jejímu prasknutí a vylití obsahu buňky včetně účinných enzymů. Naopak, při apoptóze obsah buňky zůstává uvnitř neporušené plazmamely, dojde ke zhuštění obsahu, fragmentaci DNA a rozpadu na malé části, jež mohou být snadno fagocytovány a následně vyloučeny z těla přirozenou cestou. Rozpad probíhá pomalu a postupně v průběhu přibližně 3 měsíců, proto není organizmus extrémně zatěžován. Jakmile jsou poškozené tukové buňky po kryolipolýze odstraněny, tuková vrstva se remodeluje a zmenšuje, neboť tukové buňky se shlukují zpět k sobě, vytlačují prázdná místa po odstraněných tukových buňkách a zmenšují tak objem tukové vrstvy.

Tato nová metoda je na rozdíl od klasické liposukce (odsátí tuku invazivní operační metodou) nebolestivá a klienta nijak neomezuje. První výsledky po kryolipolýze jsou viditelné již po 3 týdnech, konečný efekt redukce tuku se projeví přibližně za 2 až 3 měsíce.

Kontraindikace kryolipolýzy

těhotenství, kojení, epilepsie, nemoci srdce, ledvin, jater, trombóza, léky na ředění krve, krvácivé stavy, ateroskleroza, diabetes 3. stupně, implantáty z kovu v těle na místě ošetření, kožní infekční onemocnění. Kryolipolýza se nedoporučuje při menstruaci. Neaplikuje se na prsa a přední stranu hrudníku.

Ceník

Fotogalerie

CRP Mělník
Zeštíhlovacími, formovacími a proticelulitidovými programy se naše Centrum regenerační péče zabývá již od roku 2005.
Přijďte na bezplatnou konzultaci. Navrhneme Vám individuální plán ošetření.
Napište nám

Kontakty
CENTRUM REGENERAČNÍ PÉČE Lucie Šimkové
Pražská 343/36, 276 01 Mělník
e-mail: crpmelnik@seznam.cz
tel.: +420 603 858 191, 605 827 949

FB: Centrum regenerační péče
Rolovat nahoru